
A nemrég lezajlott HR Future Summit 2025 kiemelt figyelmet szentelt a munkahelyi jóllét stratégiai fontosságának, a Wellbeing Szövetség támogatásával megvalósult szekcióban. Szó esett a fizikai jóllét (mozgás, ergonómia) alapjairól, a személyre szabott programok erejéről az uniformizált megoldásokkal szemben, és arról, hogyan léphetünk túl a felszínes juttatásokon a valóban mérhető wellbeing felé.
A március elején megrendezett HR Future Summit 2025 konferencia ismét rámutatott: a munkavállalói jóllét és a mentális egészség támogatása ma már nem luxus, hanem stratégiai szükségszerűség a sikeres vállalatok számára. Külön öröm számunkra, hogy a Wellbeing Szövetség támogatóként vehetett részt a témának szentelt, rendkívül tartalmas szekcióban.
Miért wellbeing? Az alapoktól a stratégiáig
A szekciót Solti Előd, a Wellbeing Szövetség elnöke nyitotta meg, feltéve az alapvető kérdést: Érték az ember? Hangsúlyozta, hogy bár a válasz egyértelműnek tűnik, a valódi kihívás abban rejlik, mit teszünk valójában ezért vállalati szinten. Kiemelte, hogy a hatékony wellbeing programok túlmutatnak az alkalmi juttatásokon; stratégiai szemléletet igényelnek, amely az egyéni szükségletekre építve éri el a szervezeti szintű jóllétet és eredményességet.
A jóllét két dimenziója: mozgás és ergonómia
A gyakorlati megvalósítás felé fordulva Nagy Márta (Wellbeing Szövetség alapító, Fitt Magyarország Alapítvány elnök) és Feuertag Ottó (Wellbeing Szövetség alapító, Europa Design alapító tulajdonos) a fizikai jóllét két alapvető pillérére, a mozgásra és az ergonómiára fókuszált. Előadásukban bemutatták, hogyan járul hozzá a rendszeres fizikai aktivitás és a tudatosan kialakított, ergonomikus munkakörnyezet nemcsak a testi egészséghez, de a mentális frissességhez és a jobb teljesítőképességhez is.
Nincs egy megoldás mindenkire: a személyre szabás a kulcs
Dr. Kun Ágota (Wellbeing Szövetség alapító, BME egyetemi docens) kritikus szemszögből világított rá az uniformizált jóllétprogramok buktatóira. Előadásában hangsúlyozta, hogy az "egy kaptafára" készült megoldások gyakran azért hatástalanok, mert nem veszik figyelembe a munkavállalók egyedi igényeit és élethelyzetét. A valódi elégedettség és teljesítménynövekedés kulcsa a rugalmas, személyre szabott és bevonáson alapuló megközelítésekben rejlik.
Kerekasztal: A mérhető wellbeing a gyakorlatban
A szekció zárásaként a "A mérhető wellbeing – mi van a gyümölcskosáron túl?" című kerekasztal-beszélgetésen mélyedtek el a szakértők a gyakorlati megvalósításban és az eredményesség mérésében. Solti Előd moderálásával Nagy Márta, Länger Jelena (Wellbeing Szövetség alapító, Longevity Project társalapító) és Sipos Csaba (Wellbeing Szövetség alapító, elnökségi tag) osztották meg tapasztalataikat. Egyetértettek abban, hogy a felszínes juttatásokon túl konkrét, mérhető, a vállalati stratégiába integrált és a munkavállalói visszajelzésekre épülő programokra van szükség a tartós pozitív hatáshoz.
Összegzés a HR Future Summit 2025-ről - A Wellbeing, mint stratégiai befektetés
A HR Future Summit 2025 ezen szekciója egyértelmű üzenetet küldött: a munkavállalói jóllét támogatása ma már elengedhetetlen üzleti stratégiai elem. A sikerhez átgondolt, a fizikai és mentális aspektusokra egyaránt kiterjedő, személyre szabott és mérhető programokra van szükség. A Wellbeing Szövetség továbbra is elkötelezett amellett, hogy tagjait és partnereit tudással, eszközökkel és egy támogató közösséggel segítse ezen az úton.